DcH Kreds 1
2019

Agility 2022 (Ag22)

Agility overbygning 2022
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Agility 2022 Ag22
Lørdag kl. 05:15 - 05:45
Instruktør: Tine Holst nielsen,
Uddannelsesudvalget: Tine Holst nielsen,
UU Medlem: Tine Holst nielsen,
01.08.2022 31.12.2022 0 kr.
Dommerudv. (DUUDV)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
DUUV
Lørdag kl. 00:00 - 01:00
Dommerudvalget: Ole Christensen,
Instruktør: Ole Christensen,
08.12.2019 09.12.2019 0 kr.
Dommerudvalg (DU)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
3
Onsdag kl. 00:00 - 00:30
Dommerudvalget: Ole Christensen,
Instruktør: Ole Christensen,
17.11.2019 17.11.3000 0 kr.
InstruktørGrundUddannelse 2022 (IGU22)

Gruppe for alle IGU 2022
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
igu 2022 21ig
Torsdag kl. 03:00 - 06:15
Instruktør: Lotte Friis,
Uddannelsesudvalget: Lotte Friis,
UU Medlem: Lotte Friis,
konsulent: Lotte Friis,
01.01.2022 31.12.2022 0 kr.
22IG
Torsdag kl. 05:00 - 05:15
Instruktør: Lotte Friis Thomsen, Kim Vestergaard Poulsen, Jannie Christensen,
Uddannelsesudvalget: Lotte Friis Thomsen, Jannie Christensen,
UU Medlem: Lotte Friis Thomsen,
konsulent: Lotte Friis Thomsen,
01.01.2022 31.12.2022 0 kr.
Konkurrenceudvalg (KU)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
4
Onsdag kl. 02:00 - 02:30
Instruktør: Jens Rosendahl,
Konkurrenceudvalget: Jens Rosendahl,
17.11.2019 17.11.3000 0 kr.
s1
Onsdag kl. 05:00 - 06:15
Instruktør: Jens Rosendahl,
Konkurrenceudvalget: Jens Rosendahl,
17.11.2019 17.11.3000 0 kr.
Kredsbestyrelsen (KB)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
udv
Tirsdag kl. 00:00 - 00:15
Instruktør: Kim Vestergaard Poulsen,
23.01.2020 06.03.3000 0 kr.
KB 1
Onsdag kl. 00:00 - 00:30
Bestyrelsesformand: Christian Ravn,
26.11.2019 26.11.3000 0 kr.
wb1
Onsdag kl. 00:45 - 01:00
Instruktør: Kim Vestergaard Poulsen,
27.11.2019 27.11.3000 0 kr.
Kursusleder (KursL)

Kursusleder for IGU
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
KurL
Søndag kl. 00:00 - 01:00
Instruktør: Jannie Christensen,
Uddannelsesudvalget: Jannie Christensen,
19.02.2020 28.01.2027 0 kr.
Lokal (Lokal)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
LF1
Onsdag kl. 00:45 - 01:00
Instruktør: Klubmodul ApS Support, Kim Vestergaard Poulsen,
18.11.2019 18.11.3000 0 kr.
LK 1
Onsdag kl. 00:45 - 01:00
Instruktør: Kim Vestergaard Poulsen,
18.11.2019 18.11.3000 0 kr.
Lydighed 2022 (Lyd22)

Overbygning Lydighed
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
ly22
Lørdag kl. 04:30 - 05:00
Instruktør: Tine Holst nielsen,
Uddannelsesudvalget: Tine Holst nielsen,
UU Medlem: Tine Holst nielsen,
01.08.2022 31.12.2022 0 kr.
Nosework 2022 (No22)

Nosework overbygning 2022
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Nosework 2022 no22
Lørdag kl. 06:15 - 06:45
Instruktør: Tine Holst nielsen,
Uddannelsesudvalget: Tine Holst nielsen,
UU Medlem: Tine Holst nielsen,
01.08.2022 31.12.2022 0 kr.
Rally 2022 (Ral22)

Rally Overbygning 2022
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Rally 2022 ra22
Lørdag kl. 03:30 - 04:00
Instruktør: Tine Holst nielsen,
Uddannelsesudvalget: Tine Holst nielsen,
UU Medlem: Tine Holst nielsen,
01.08.2022 31.12.2022 0 kr.
Uddannelsesudvalg (UU)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
2
Onsdag kl. 02:00 - 02:30
Instruktør: Morten Jensen,
Uddannelsesudvalget: Morten Jensen,
UU Medlem: Morten Jensen,
17.11.2019 17.11.3000 0 kr.
Inst
Onsdag kl. 02:30 - 02:45
Instruktør: Morten Jensen,
Uddannelsesudvalget: Morten Jensen,
UU Medlem: Morten Jensen,
20.11.2019 20.11.3000 0 kr.
TR20
Torsdag kl. 00:00 - 00:15
Instruktør: Randi Sølvkær Andersen,
Uddannelsesudvalget: Randi Sølvkær Andersen,
UU Medlem: Randi Sølvkær Andersen,
11.01.2020 12.01.2020 0 kr.
igu overbygning 2022 (igu22)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
igu overbygning 22 7
Fredag kl. 00:00 - 00:30
Instruktør: Lotte Friis,
Uddannelsesudvalget: Lotte Friis,
UU Medlem: Lotte Friis,
konsulent: Lotte Friis,
07.03.2022 31.12.2022 0 kr.
TRANUM 2022 (TR22)

TRANUM 2022
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
TR00
Lørdag kl. 08:00 - 08:30
Søndag kl. 08:00 - 08:30
Instruktør: Tanya Bach Kjeldsen,
Uddannelsesudvalget: Tanya Bach Kjeldsen,
UU Medlem: Tanya Bach Kjeldsen,
08.01.2022 09.01.2022 0 kr.
AGILITY TR01
Lørdag kl. 08:30 - 09:00
Søndag kl. 08:30 - 09:00
Instruktør: Tanya Bach Kjeldsen,
Uddannelsesudvalget: Tanya Bach Kjeldsen,
UU Medlem: Tanya Bach Kjeldsen,
08.01.2022 09.01.2022 0 kr.
Tranum 2022 Agility (AG)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Agility AG1 10.12.2021 31.12.9999 0 kr.
Tranum 2022 Apport & Feltsøg (APP)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Apport & Feltsøg AP2 10.12.2021 31.12.9999 0 kr.
Tranum 2022 Eftersøgning (EFTER)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Eftersøgning EF4 10.12.2021 31.12.9999 0 kr.
Tranum 2022 Klikkertræning (KLIK)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Klikkertræning KL3 10.12.2021 31.12.9999 0 kr.
Tranum 2022 Nosework (NOSE)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Nosework NO7 10.12.2021 31.12.9999 0 kr.
Tranum 2022 Ryst posen og kom  (RYST)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Ryst posen og kom i gang RP6 10.12.2021 31.12.9999 0 kr.
Tranum 2022 Samarbejde m. H/F (SAM)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
Samarbejde m. H/F SA5 10.12.2021 31.12.9999 0 kr.
konsulent (kon)

Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
16
Torsdag kl. 01:00 - 01:15
Instruktør: Brian Morgen,
konsulent: Brian Morgen,
01.01.2020 27.11.3000 0 kr.
Kredsrådsmøder (KRM)

Dem som skal inviteres til Kredsrådsmøder
Hold Tid Træner/Instruktør Startdato Slutdato Pris
KRM
Torsdag kl. 03:15 - 03:45
Instruktør: Jannie Christensen,
Uddannelsesudvalget: Jannie Christensen,
12.09.2020 31.01.2023 0 kr.